#GitmenGormenGerek Project Blog Slider

White Restaurant

Kasım 6, 2015
image2

Bugün size geçen yıl yaşadığım farklı bir deneyimden bahsedeceğim. Canı sıkılan bir kurumsal firma çalışanı düşünün. O kadar bunalmış ki, haftasonu ” Kars’a gidelim ” desen minik bir bavul hazırlayıp gelecek. Yanına bir iki destekçi bulsa, 2 gün İstanbul’dan kaçmak için can atıyor. Bu sırada uçak bileti ve keşfetmeyi planlayacağı yerler için seyahat bloglarını karıştırıyor.

İşte tamda geçen sene, internette gezinirken karşılaştığım White Restaurant ‘ta yemek yemek ve değişik bir hava solumak için 3 günlüğüne Batum ve Tiflis seyahati yapmıştım. Herşey seyahat blogları ve uçak bileti araştırırken başladı. Batum’daki yeni yapılan binalar, her sokakta karşılaşacağınız heykeller ve övülen casinoları görünce, birde üstüne uçak biletleri ve konaklama çok ucuz olunca, seyahat etmeye karar verdim. Batum’a gitmeyi düşünüyosanız en güzel dönemi ilkbahar sonu ve yaz başlangıç dönemi olacaktır. Ben sonbaharda gittiğim için yağmur, güneş, şimşek her mevsimi aynı gün içinde yaşadım. Korkunçtu.

Konumuza dönecek olursak, White Restaurant ters bir bina üzerine kurulmuş, geleneksel gürcü yemeklerinin tadına bakmak için yaratılmış kreatif bir restaurant. Her gelen mutlaka önünde fotoğraf çektiriyor. İç dekorasyonu ve tavanı ayrıca heyecan verici! Tuvaletlerinde bile muslukları tavanda görebilirsiniz. Her köşesi fotoğraf çekmelik! Canınız sıkılıyorsa Batum’u ziyaret edin ama maximum 2 gün! 3. gün sıkılmanız garanti! Piazza Meydanı’na mutlaka uğrayın. Alfabe Kulesi ve Avrupa Meydanı’nda güzel fotoğraflar çekinebilirsiniz.

image1

You Might Also Like

-->