Blog OutFıt Slider

Not Style Blogger IAM Fashion Blogger

Ekim 24, 2015
image1

Yeni yazıya twitter’da attığım bir tweet ile başlamak istiyorum. ” Ben sadece üstündeki kıyafeti paylaşan, Moda’nın M sini bilmeyen, sözüm ona ‘ Style Blogger ‘ olmak istemediğime karar verdim. İnstagram blogger’lığını: üniversite öğrencileri, butikçiler, dolabına kıyafet alamayan yada dolabına kıyafet sokmaya aç bloggerlar yapsın. ”

Blog yazmaya, ilk kendi stilimi paylaşarak başladım. İşe giderken yada sosyal hayatımda giydiğim kıyafetleri ve kombinlerimi blogta paylaşıyordum. Günler geçtikçe beni farkeden sosyal medya; giydiklerimi takip etmeye, fikirlerime önem vermeye başladı. Bu benim instagram hesabım ve blogum için sorumluluğumun artmasına neden oldu.

Küçük ama tehlikeli bir camia’nın içine girdiğimi sonra sonra farkettim. Beni başta destekleyenler, arkamdan kuyumu kazdı. Hiç beklemediğim insanlardan, hiç beklemediğim iftiralar duydum. Ben yine kimsenin hiçbirşeyiyle ilgilenmiyorum. Benim tek ilgilendiğim konu; takipçilerimin benden beklediği kadar iyi yazılar yazmak, çekimler, postlar paylaşmak.

Firmalardan, markalardan teklifler aldım, sırf arkasında durmayacağım, beni ve stilimi doğru yansıtmayacağını düşündüğüm için geri çevirdim. Bir blog yazarıysanız, samimi olmanız herşeyden önemli. Bu samimiyeti korumaya çalışıyorum. Her işi kabul etmiyorum. Her davette boy göstermiyorum. Her defileyi gidip canlı izlemeye değer bulmuyorum.

Konumuza dönecek olursak, beğenmediğim hiçbirşeyi üstüme ne giyerim ne de paylaşırım. İnstagram ‘da gördüğünüz Style Blogger ‘lardan artık değilim. Artık diyorum çünkü, blogta ilk yazmaya başladığım dönemlerde bende sadece giydiğim kıyafetleri ve kombinleri paylaşıyordum. Artık sadece ” Ben Bugün Bunu Giydim ” başlıklı yazı görmeyeceksiniz.

Sadece Stilimi paylaştığım bir blogum yok, güncel moda haberlerini paylaştığım, eleştiri yapabildiğim, kendi fikirlerimi beyan edebildiğim, türk ve dünya modası hakkında 2,3 paragraf yazı yazabilme yeteneğine sahip bir Moda Blogger ‘ıyım.

Her defileden çıktıktan sonra muhteşem, harika diyen, Fashion Week’e fotoğraf çekinmek için giden kadınlı, erkekli blogger’lardan değilim. Yediği yemeği, havuz kenarında bacağını, sürekli arabada selfie’leri, tshirt + jean, gömlek + ceket kombinlerinden sıkılmadık mı? Tabii sevebilirsiniz ama benimle aynı camia’nın içine koymamanızı sizden rica ederim.

Böylece Moda üzerine yazı yazar Erkek Moda Yazarı sanırım 1 yada 2 kişiyiz. Diğer isimleri siz araştırıp bulun. Bu yazıma tek fotoğraf yükledim. Üstümdeki ipek şal Kings & Queens Design. Şal’ın üstündeki baskı Yusuf Aygeç ‘in ” Kabadayılar Serisi ” Horoz Cemal eserinden. Böyle yaratıcı fikirleri destekliyorum. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere.

 

You Might Also Like

-->