#GitmenGormenGerek Project Blog Slider

Stockholm #GitmenGormenGerek 2

Eylül 20, 2016
image3

Stockholm seyahatimin 2. Yazısından merhaba! İlk yazımda bahsettiğim yanlış bavul hazırlama vakasından sonra, İsveç rüzgarı beni sersemletti ve hemen ilk girdiğim mağazadan kendime bir trench-coat aldım. ( Aldığım en güzel trench-coat oldu. İyi ki yanımda kaban, mont vs. getirmemişim. ) Fotoğraflarda gördüğünüz trench; WeekDay marka. ( Cos ve H&M karışımı, içinde mükemmel parçalar bulabileceğiniz, fiyat skalası olarak Cos ‘la aynı ayarda bir marka ) WeekDay mutlaka Türkiye ‘ye gelmeli. Yoksa ben sık sık Stockholm ‘e gitmek zorunda kalıcam.

Yine İsveç merkezli Tiger of Sweden, Acne Studio, Cos, Monki girdiğim ve alışveriş yaptığım mağazalar oldu. Fiyatlar Türkiye ‘ye göre bir tık daha pahalı. Açıkçası indirim dönemine rast gelmemiş olmak, beni biraz üzdü. Çünkü gittiğim ülkelerde alışveriş yapmayı, özellikle Türkiye ‘de bulamadığım parçaları almayı severim. Bu bahsettiğim markaları Drottninggatan Caddesi ‘nde bulabilirsiniz. Drottninggatan, bizim İstiklal Caddesinin minimal hali. Devamlı kalabalık bir cadde. Üzerinde birçok mağaza, cafe, restaurant var.

Östermalm bölgesi yine İstanbul-Nişantaşı ‘nın bir farklı versiyonu gibi. Chanel, LV, Marc Jacobs gibi birçok lüx mağaza bu bölgede. Ben Östermalm ‘daki restaurant ve cafeleri çok sevdim. Daha sakin ve huzurlu bir bölge.

Urban Deli Hotel ‘in terasına çıkıp Stockholm ‘ü kuş bakışı izleyebilir, giriş katında bulunan organik marketinde kendi yemeğini kendin hazırlayıp, ısıtıp yiyebilirsin. Ben terasında akşamüstü geçirmeyi tercih ettim.

Bir sonraki seyahatim bir Arap ülkesi olsun istiyorum. ( Qatar ‘ı #gitmemgörmemgerek ) Güneye ineyim, sonbaharı yaşamak yerine biraz daha sıcak bir tatil yapayım istiyorum. Bakalım bir sonraki deneyim nerede olacak? Bir sonraki seyahatte görüşmek üzere.

image8

image5

image6

image2

image4

image1

image2 (1)

 

You Might Also Like