Fashıon Global Fashıon Slider

SS/16 Trends for Women

Ekim 25, 2015
loewe

Gelecek yaz trendleri belli olunca dünyanın önemli merkezlerinde yapılan Spring-Summer 2016 koleksiyonlarını mercek altına aldım ve sonuçları listeledim! Takımı boz, deseni karıştır, şeffafa yaklaş, bırak kıyafetlerindeki file detaylarla vücudun nefes alsın ve giydiklerinin markasını üstünde taşı, sırt etiketine ihtiyacımız kalmadı! Couture ve Ready-to-wear koleksiyonlarını incelediğimizde 4 önemli trend görüyoruz!

Slide101

1- Şeffaf

Aksesuardan dış giyime, çantadan ayakkabıya… Heryerde plastik görmek mümkün! 2 sezon öncesinde bahsettiğim yazı 2016 yazında büyüyerek geliyor. Plastic Revolution ‘a çok az kaldı. Michael Kors, Valentino, Christopher Kane öncülerinden!

loewe_ss16_pfw_2-575x375

2- Amblem

Marc Jacobs, Lanvin, Louis Vuitton, Chanel, Alexander Wang, Moschino, Loewe gibi global markalar yaz sezonunda amblemlerini kıyafetlerin üstüne taşıyarak sırt etiketinin önemini ortadan kaldırdı! Artık üstündekini nereden aldın gibi bir soru duyulmayacak.

delicate-netting-dress-balenciaga-spring-2015

3- File & Örme

Yüksek moda emrettiyse boynumuz kıldan incedir kabul ederiz. Alexander Wang ‘in sport casual koleksiyonlarındaki file detaylar, Balmain ve Givenchy ile örme gece elbiselerine dönüştü ve SS-16 ‘da vücutlar nefes alacak! Türkiye’de de çok önemli tasarımcıların fileye verdiği önemden anlıyoruz ki kadın-erkek gelecek yaz fileye doyacağız!

1444215884_Mudo_SK2015_FTS__1_

4- Graffiti & Mix

Gelecek yazın dikkate değer bir diğer detayı Graffiti ve desen karıştırma. Desen karıştırmayı çok sevdiğim için gelecek yaz bu trend’i uygulamaya kadın loklarındaki gibi bende devam edeceğim. Pop Art ve Grafitti detaylarda en güzel örnek Mudo’yla yeni sezonda, yeni bir koleksiyonla karşımıza çıkan Hande Çokrak dersek nokta atışı yapmış oluruz!

 

You Might Also Like

-->