#GitmenGormenGerek Project Blog Slider

Rijks Museum in Amsterdam

Ekim 23, 2015
Rijksmuseum.original.8970

2015 bitmeden size tekrar Amsterdam’dan bildiriyorum! Ani bir kararla tekrar Amsterdam’a seyahat etmeye karar verdim hem iş, hemde nefes alma seyahati diyebiliriz buna. 3 gün boyunca Amsterdam kazan biz kepçe durumundayız. Ama bu sefer bad-trip olmaya niyetim yoktu, merak etmeyin gayet iyiyim.

Size Amsterdam’da ilk #GitmenGormenGerek dediğim yer Rijks Museum olacak. Geçen Ocak ayında da uğradığım Rijks müzesinde şuan Yves Saint Laurent ‘in sergisi mevcut. Koleksiyonu canlı canlı gören ahir gözlerim ve ben şuan mutluluktan havalara uçuyoruz! 1965’li yılların modası ve Yves Saint Laurent ‘in sanatçı Piet Mondrian ‘dan ilham alıp tasarladığı meşhur ” Mondrian elbise ” lere bu sergide rastlamak mümkün. Picasso ve Braque gibi sanatçılardan etkilenen Piet Mondrian ‘ın geometrik çizgilerden oluşan tablolarını da sergide keşfedebiliyorsunuz.

Rijks Müzesinin bir diğer önemli detayı Restaurant’ı. Biz spontane girdiğimiz bu restaurantta anladık ki, güne kahvaltısı ve kahvesiyle başlayarak çok doğru bir karar vermişiz. Aynı zamanda akşam yemeği içinde tercih edilebilir. Hem göze hemde midenize hitap edecek nefis deneyimler için Rijks Restaurant‘ı aklınızın bir köşesine not edin. Amsterdam’da uğranması gereken noktalardan.

Günlük hayata geçersek Amsterdam’da coffeeshop’lardan bahsetmek istemiyorum. Zaten biliyorsunuz…. İkinci önerim Vondelpark ‘ı bisikletle keşfetmeniz! Havalar biraz kötü ama ruhunuzu, tertemiz hava ve huzurla doldurmak için yapılacak en önemli aktivite Vondelpark ‘a zaman ayırmak olacak. Amsterdam’a gelip bisiklete binmediyseniz, şehir hayatını tam anlamıyla keşfetmemişsiniz demektir. Aman dikkat edin, çok içip otelin yolunu unutmayın. Ben geçen Ocak ayında o durumlara düştüm. Şimdi tekrar aynı sorunla karşılaşmamak için yine bildiğim ve memnun kaldığım otelde kalmaya karar verdim. Otelim Vondelpark’ın yan paralelinde. Şehir merkezine çok yakın. Yürüyerek şehri keşfedebiliyorum!

Bir sonraki #gitmengormengerek  postunda görüşmek üzere! Küçük bir ipucu vereyim! Ocak ayında Moskova ‘yı keşfetme planları yapıyorum!!

image1

Screenshot Processed with VSCOcam with a6 preset

iii

Processed with VSCOcam with a6 preset

 

You Might Also Like

-->