Blog Care for Male Slider

Quartz Clinique – Nişantaşı

Temmuz 12, 2016
anıl tiryaki quartz clinique (1)

Herkese merhaba, bu yazıda sizlere Nişantaşı Quartz Klinik ‘ten bahsedeceğim. Yazının konusu benim inci gibi dişlerim. 😛

Aslında Quartz ‘la tanışmadan önceki diş hikayem; sabah ve akşam standart bir diş fırçasıyla dişlerimi fırçalamak, asla doktora kontrol için gitmemek ve dişçi koltuğundan korkmaktan ibaretti. Geçtiğimiz günlerde keşfettiğim Quartz Klinik ile bu hikaye tamamen değişti. Güler yüzlü çalışanları, tertemiz odaları, ilgili servisleri, donanımlı doktorlarıyla Quartz, kendiniz ve sağlığınız için önerebileceğim harika bir klinik. Diş dışında birçok estetik uygulamayı yaptırabilir, bilgi alabilir, muayene olabilirsiniz.

Dişlerim için gittiğim Quartz ‘da ilk gün; röntgenim çekildi ve genel diş temizliğim yapıldı. Doktorun tavsiye ettiği diş ipi, diş fırçası ve macunu alındı. 2 ‘nci randevumda, röntgende çıkan 1 çürük dişim için işlemim yapıldı. 3 ‘üncü randevumda ise, ön üst dişlerime lamine uygulaması yapıldı. ( Lamine kısmı en sevdiğim kısım oldu )

Doktorum Arzu Aykor, Yeditepe Üniversitesi profesörlerinden. Diş hekimliğinde işinin ehli ve kesinlikle konuşmayı sevmiyor. 🙂 Şaka bir yana Eğer dişlerinizi Arzu Hanım ‘a emanet ettiyseniz, dişçi koltuğundan kalkmak istemiyorsunuz. Kesinlikle beni çok motive etti ve fobimi yenmemi sağladı.

Ayrıca işlerim yapılırken, Arzu Hanım ‘ın mesleğinde karşılaştığı bir hikaye beni çok etkiledi. S harfini söyleyemediğini fark eden hastasına, lamine uygulaması yaparak yıllardır yaşadığı sorunu ortadan kaldırmış. Lamine kaplama uygulaması ile, hastasının dişlerini hafif uzatmış ve böylece konuşma bozukluğunu ortadan kaldırmış. ( Dişlerim yapılırken dinledim, yanlış bilgi vermek istemem, doğru hikayeyi dinlemek için Arzu Hanım ‘dan hemen randevu alabilirsiniz 🙂 Hem dişlerinizi kontrol ettirir hemde fobiniz varsa onu yenersiniz ) Güzel görünen dişlerin insan hayatına olumlu katkılarından bahsettik. En küçük örneği; artık fotoğraflarda gülebiliyorum. Anladım ki diş, gerçekten insana özgüven kazandırıyor.

Quartz Kliniği ‘ni mutlaka araştırın derim, mutlu ayrılacağınıza eminim!

anıl tiryaki quartz clinique (3)

anıl tiryaki quartz clinique (1)

anıl tiryaki quartz clinique (2)

You Might Also Like