Fashıon Global Fashıon Slider

Paris Fashion Week MENSWEAR Raporu

Ocak 27, 2016
balmain-paris-fashion-week-fw16-0

London ve Milano Moda Haftalarının ardından Paris Moda Haftasıda yakın zaman içerisinde sona erdi. Paris Moda Haftası, 20-24 Ocak tarihleri arasında gerçekleşti. Benim en sevdiğim moda haftası genellikle Paris Moda Haftası oluyor. Paris Moda Haftası kapsamında Givenchy, Balmain, Valentino, Louis Vitton gibi birçok marka kreasyonlarını moda severlere sundu. Erkek modasının, kadın modasıyla yarıştığı bu zamanlarda Paris Moda Haftasını gelin birlikte mercek altına alalım.

BALMAIN

FotorCrebalmainated

Son zamanlarda çok konuşulan lüks moda evi Balmain, başarısını kuşkusuz genç kreatif direktör Olivier Rousteing ’e borçlu. Rousteing sadece yarattığı koleksiyonlarıyla değil, markanın gerek kampanya boyutu, gerek reklam ve tanıtım boyutuylada yakından ilgileniyor. Oluşturduğu “Balmain Askerleri”  moda dünyasında yayılmaya devam ediyor. Koleksiyona bakacak olursak, Balmain 2016 Sonbahar koleksiyonu ile beni bir kez daha hayran bıraktı diyebilirim. Her ne kadar erkek koleksiyonu olsada, kadın modellere de yer verildi. Rousteing bu koleksiyonunda, Fransız askerinin şıklığını Balmain tavrıyla moda severlere sundu. Balmain denilince akla gelen nakışlar, işlemeler kuşkusuz bu koleksiyonda da vardı. Koleksiyonda genel olarak koyu renk hakimiyeti vardı ve en sık kullanılan doku kadife idi. Koleksiyonda yer alan tüm ceketlerin hepsine bayıldım diyebilirim. Defilede yer alan kadın tasarımlarında ise püskül ve dantel detayına fazla fazla yer verildi. Her zamanki gibi güçlü Balmain kadınını gördük diyebilirim.

GIVENCHY

givenchy

Balmain defilesinde olduğu gibi Givenchy’de kadın modellere defilesinde yer verdi. Doğrusunu söylemek gerekirse Balmain defilesini izlerken yaşadığım heyecanı bu defile için yaşayamadım. Bunda Balmain ‘nın engellenemez yükselişi etkili olmuş olabilir. Ancak Riccardo Tisci ve Givenchy Paris Moda Haftası ‘nda beğendiğim bir koleksiyona imza attı. Minimal tasarımların yer aldığı şık bir koleksiyondu diyebilirim. Koyu renk takımlar, ceketler, kabanlar koleksiyonun genel yüzünü oluşturuyordu. Benim en çok dikkatimi çeken parça kobra deseninin olduğu kazak idi.

KENZO

kenozoo

Paris Moda Haftası ‘nın en renkli defilelerinden biri Kenzo ’ya ait. Beni takip edenler renk sevmediğimi bilirler. Ama izlerken bu durum beni pek etkilemedi. Kırmızılar, pembeler, sarılar, maviler ve beyazlar bende tam anlamıyla “fresh” bir etki yarattı. Koleksiyonda en çok dikkatimi çeken parça sweatshirtler oldu. Markanın imzasını attığı sweatshirtler oldukça hoşuma gitti. Kenzo her koleksiyonunda olduğu gibi renk effectlerini başarılı kullanmış. Hayatına renk katmayı istiyorsan bu koleksiyondan ilham alman mümkün.

VALENTINO

valentinooo

İzlerken keyif aldığım bir diğer defile ise Valentino markasına ait. Koleksiyonda çoğunlukla koyu renk ağırlığı vardı. Siyah kabanlar, paltolar, ceketler oldukça şık idi. Birkaç look ‘ta kullanılan kırmızı ekose desenli parçalar ise koyu renk hakimiyetini biraz olsa kırmayı başardı. Gelecek kış, bol ekose göreceğimizin işareti olan birçok parçaya yer verilmişti. Beyaz işlemeli ceketler benim en beğendiğim parçalar arasında yerini aldı bile!

London, Milan ve Paris derken erkek moda haftalarınıda bitirmiş olduk. Ben bu yazıyı bitirdiğimde büyük ihtimal Spring 2016 Couture defileleri başlamış olacak. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere!

Yazar: Alihan Kaya ( instagram: @itsalihankaya )

You Might Also Like