Fashıon Global Fashıon Slider

Neler oluyor?

Nisan 13, 2016
01_Versus

Hepinizin bildiği üzere moda dünyasında bir gün sakin geçmiyor. Sürekli bir hareketlilik hakim. Zaman zaman bu hareketliliğe yetişmek zor olsada, elimden geldiği kadar takip etmeye çalışıyorum. Bu yazımda sizlere, son zamanlarda moda dünyasında olup bitenleri aktarmak istedim. Umarım keyifle okursunuz.

armani-fur-1

Önceki koleksiyonlarında kürke sık sık yer veren Armani, artık tasarımlarında kürk kullanmayacağını açıkladı. Giorgi Armani ’nin bu yeni kuralı, alt markaları olan Armani Privé ve Emporio Armani içinde geçerli olacak. Markanın yaptığı basın açıklamasında, gelişen teknoloji ile üretilen imitasyon kürklere değinildi. Sanıyorum ki, tasarımlarda artık göreceğiniz çoğu kürk imitasyon olacak.

gucci18

Bomber ceketlerin uzun süredir trend parça olduğunu, sanıyorum ki çoğunuz biliyor. Artık saten bomber ceketleri daha sık göreceğiz. Özellikle işlemeli saten ve organze ceketler, ilkbahar/yaz sezonunun yükselen parçası olacak. Bu ceket modelleri “Sukajan” veya “Souvenir Jacket” olarakta biliniyor. Birçok marka, yaz sezonu için çeşit çeşit bomber ceketlerin satışına başladı. Örnekte gördüğünüz saten bomber ceket’te Gucci ‘ye ait.

Anthony-Vaccarello-and-Donatella-Versace-uberstyle-2016-

Yakın zaman içinde Versus Versace markası, markanın kreatif direktörlüğünü üstlenen Anthony Vaccarello ile yollarını ayırdığını açıkladı. Vaccarello, Versus Versace ’nin kreatif direktörlüğünü üstleneli, henüz bir yıl olmuştu. Donatella Versace, markanın kreatif direktörlüğüne Vaccarello gibi başarılı bir tasarımcıyı getirerek çok yerinde bir karar vermişti. Zaten kendisi de Vaccarello için “aradığım kan” diye bahsediyordu. Gerçekten, kreatif direktörlüğü sürecinde ( 3 sezon ), başarılara imza atarak biz moda severlere sunmuştu. Vaccarello ’nun yeni adresi ise Yves Saint Laurent olacak. ( Yazıda yer alan kapak fotoğrafı; Versus Versace SS15 koleksiyonundan. ) Ne diyelim yolu açık olsun. Merakla YSL için hazırlayacağı koleksiyonu bekliyoruz.

Yazar: Alihan Kaya ( www.alihankaya.com )

 

You Might Also Like