Fashıon Global Fashıon Slider

Milano MENSWEAR Fashion Shows ’16-17

Ocak 23, 2016
Bottega-Veneta_fw16_fy22

Vivienne Westwood

Be Spesific koleksiyonu, geçtiğimiz günlerde Milano’da, modaseverlere sunuldu. Son dönemde sıklıkla gördüğümüz parlak kumaşlar, Vivienne Westwood koleksiyonunda trikolarla birleştirilmiş. Defilede maskülen ve androjen silüetlerin beraber kullanılması ve pabuç stylingleri iddialı! Kendi fikrimi soracak olursanız, ben koleksiyonu sevemedim. Asimetrik gömlekler, ceketler fazla sıkıcı.. Ayrıca trikolarda kullanılan karpuz kol, ( kaba tabirle ) fazla ucube. Sanıyorum benim pozitif öznel fikirlerim, daha net ve temiz look ‘ların olduğu koleksiyonlardan yana olacak.

GUCCI

Her ne kadar Alessandro Michele ‘in Uzak Doğu etnik figürlerini yoğun olarak kullandığı bir Gucci ‘yi benimseyememiş olsam da, Milano ‘da görücüye çıkan Gucci Fall Winter 16-17 koleksiyonunu başarılı buldum. Dönem kıyafetlerine dokunan Gucci bizi; 70’li yılların bohem havası, hippi esintilerine ulaştırdı. Koleksiyonun styling’i tamamen dönemin ruhuna uygundu. Çiçek desenleri, iri gözlükler, bol paçalar, uzun kolyelerle tam bir ” Love and Peace ” mottosuna ulaştık. Aslında 2016 ‘da bu slogana Dünya olarak ne kadar ihtiyacımız var. Love and Peace! PS: Video ‘nun müziğine benim gibi bayılacak mısınız çok merak ediyorum?

Bottega Veneta  

Şimdi sıra, her gelen look’u heyecanla beklediğim nefis bir defileye geldi. Bottega Veneta yeni koleksiyonunda, şehirde bir erkeğin rahatlıkla giyebileceği ( giydiğinde de çevresindeki herkesi yenilgiye uğratacağı ) bir koleksiyonla Milan Fashion Week ‘teydi. İtalyan Lüx markaları içinde, bu sezon favori koleksiyonum Tomas Maier ‘a ait. Oversize parlak deri kabanların iş kıyafetlerinde yarattığı etki, tartışmasız bu kararımda büyük bir etken oluşturdu. Bir erkeğin iş kıyafeti ile modayı nasıl birleştirebileceğini öğrenmek için bu defileyi izlemenizi şiddetle tavsiye ederim. Klasik ve stylish look ‘lar, Türkiye ‘de de bol bol görmek istediğimiz türden… İlla ki Botega Veneta alın diyemeyiz ancak bu koleksiyondaki parçaların çok benzerleri Zara, QUE, H&M, Network… gibi ulaşılabilir markalarda bulmak mümkün.

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere!

A.

You Might Also Like