Global Fashıon Slider

Milan Fashion Week Notları

Ekim 9, 2015
milan fashion week notları

Milan Fashion Week, Avrupa’nın en köklü modaevlerinin yeni koleksiyonlarını görücüye çıkardığı, benimde dikkatle takip ettiğim moda haftalarındandır. Ben size yine bu sezon favori koleksiyonlarımdan ve beğenmediğim koleksiyonlardan bahsedeceğim. MFW ‘e katılan modaevlerinden beklentilerimiz her zaman yüksek oluyor ama bu sezon ben birçok markanın koleksiyonunda hayal kırıklığına uğradım. Beğendiğim koleksiyonlara gelirsek, Prada her sezon olduğu gibi bu sezonda benden tam not almayı başardı. Ayakkabılardaki nefis yaratıcılığına ben 10 üzerinden 10 puan veriyorum. Tek eleştireceğim konu, Prada’nın defilesinde kullandığı saç stylingi olacak. Bana ilk gördüğüm anda Givenchy defilelerini hatırlattı. Bu detayı başka bir moda evinin yapması bir inspiration olarak hoş karşılanabilir ama Prada için mümkün değil. Daha creative olmalarını diliyorum.

Moschino’nun önceki koleksiyonlarına göre çok daha kreatif ve avangard bir koleksiyon çıkardığını görüyoruz. Fotoğrafta da görebileceğiniz gibi beni en çok heyecanlandıran parfüm’leri oldu. Jeremmy Scott’ın yaratıcılığına hayran kalmamak mümkün değil! New York Moda Haftasında kendi koleksiyonundan şikayetçi olmuştum ama söz konusu Moschino olunca işini daha bir özenle yaptığı kesin!

Donatella bu sezon koleksiyonda haki yeşilin tonlarını ipek kumaşlarla çok güzel kullanmış. Nar çiçeği, morlar… Versace ‘nin abartılı kadın figürünü pek sevmem ama bu son koleksiyonundaki sakin ama güçlü kadınları ben çok sevdim. Donatella’nın popüler kimliği ve stili Versace’ye karşı her zaman sempati duymamı sağlayan önemli bir etken. Koleksiyondaki oversize kol detayları muhteşem, Christopher Kane’de bol rastladığımız bol kol formları Versace kadınına çok yakışmış.

Sevemediğim koleksiyon ise İtalya merkezli dünya devi Gucci’nin yeni koleksiyonu oldu. Dünyada çok önemli bir yere sahip ve milyonların gönlünde taht kurmuş dev modaevi beni maalesef heyecanlandırmıyor. Alessandro Michele ‘in fazla etnik kokan tasarımları benden geçer not alamadı maalesef.

You Might Also Like

-->