Fashıon Global Fashıon Slider

#MBFWI Diary 3

Mart 21, 2016
outkast-people-sonbahar-kis-2016-istanbul-moda-haftasi-_mt_8912

İstanbul Zorlu Center ‘da düzenlenen Moda Haftası ‘nın 3. gününde: OUTKASTPEOPLE Mini Runway, Can Yunus Çetinkaya Runway, Sudi Etuz Runway, Affair Runway, Meltem Özbek Mini Runway, Mehtap Elaidi Runway ve Brand Who Runway vardı.  ( Yazıda kullanılan fotoğraflar: Murat Tekin )

Outkastpeople ile Emre Aktuna, Türkiye ‘de underground ve dinamik koleksiyon açığını hızlıca kapatıyor. Özellikle deri ve marka sloganını detay olarak kullandığı parçalara bayıldım. Markanın ruhu çok etkileyici! Umarım başarısı katlanarak artar. Koleksiyondaki favorim ise çivit mavisi eldivenler oldu. Zaten Outkastpeople koleksiyonunu ” Woow ” tepkileriyle izledim.

outkast-people-sonbahar-kis-2016-istanbul-moda-haftasi-_mt_8839

outkast-people-sonbahar-kis-2016-istanbul-moda-haftasi-_mt_8876

Can Yunus Çetinkaya ‘nın Hasankeyf ‘ten esinlenerek oluşturduğu koleksiyonda, çoğunlukla yün ve denim kumaş kullanılmış. Sadece sunum yapılarak gösterilebilecek bir koleksiyondu. Fazla günlük kıyafetler gördük. Tamamen şahsi fikrim; denim yıkamaları kötüydü. Ceketlerin cep detayları kötüydü… Tasarımlar benim için tatmin edici değildi. Hatta koleksiyondan bir hayli sıkıldım diyebilirim.

can-yunus-cetinkaya-sonbahar-kis-2016-istanbul-moda-haftasi-_mt_9021

İstanbul Moda Haftası ‘nın 3. gününde sizlere son bahsedeceğim koleksiyon: Brand Who ! Markanın yeni koleksiyonunda kullandığı ana desen bana,  Arzu Kaprol ‘ün Mudo için oluşturduğu kapsül koleksiyonun desenini hatırlattı. Eminim birçoğunuz farketmişsinizdir. Desen, koleksiyona enerji ve eğlence katmış. Brand Who, kullandığı yatay kalın çizgili örmeler, sweatshirtlerin kol altlarındaki fermuar detayları, upuzun atkılarıyla sonbahar-kış koleksiyonu izlediğimizi hissettiren nadir koleksiyonlardandı.

_mt_0216

 


 

 

 

You Might Also Like