Fashıon Global Fashıon Slider

#MBFWI Diary 2

Mart 21, 2016
20_d

İstanbul – Zorlu Center ‘da gerçekleşen Fashion Week ‘in 2. gününde; Raşit Bağzıbağlı Runway, Şafak Tokur Mini Runway, Deniz Berdan Runway, Murat Aytulum Studio, Selma State Runway ve Çiğdem Akın Runway vardı. ( Yazıda kullanılan fotoğraflar: Murat Tekin )

Şafak Tokur ‘un ” Başımın Üstünde Yerin Var ” koleksiyonunda; anorak ve kaşenin birleştiği maxi boy kabanlar, fermuar detayları, görmeye alışık olmadığımız tersten giyilen kabanlarla tanıştık. Koleksiyon: şehir hayatı için avangarde, defile izlemeye gelen modasever için tatminkardı. Sevdiğim detaylar; defile müziğini Şafak Tokur ‘un kendi besteleyip söylemesi, sevemediğim ise; mankenlerin giydiği botlar ve ayakkabılar oldu.

safak-tokur-sonbahar-kis-2016-istanbul-moda-haftasi-_mt_7832

İstanbul Fashion Week 2. gününde, dikkatle takip ettiğim bir diğer koleksiyon, Deniz Berdan ve kızı Begüm Berdan ‘ın markası DB Berdan oldu. Geçtiğimiz aylarda SS16 koleksiyon sunumunda güzel bir ivme yakalayan DB Berdan, yeni koleksiyonuyla da başarısını korumuş. İllustrasyonlar başarılı, elbise detayları yaratıcı! En önemlisi ise, şuan DB Berdan ‘a rakip yok. Maid in Love ortalarda görünmüyor! Bu sezon ses getiren önemli bir defileydi. Tebrikler DB!

_mt_8078-1458148721

 

 

 

You Might Also Like