Fashıon Global Fashıon Slider

#MBFWI Diary 1

Mart 20, 2016
bora-aksu-sonbahar-kis-2016-istanbul-moda-haftasi-_mg_8103

İstanbul Fashion Week ilk gününde: Cihan Nacar Mini Runway, 5th Position Mini Runway ( Manken Ezgi Bozkurt ‘un ortağı olduğu mayo markası ), Direct Message Mini Runway ( Deniz Marşan ‘ın yeni oluşturduğu markası. Ankara olayları sebebiyle organizasyondan çekilme kararı aldı. ), Bora Aksu ve Dice Kayek Studio vardı. ( Yazıda kullanılan fotoğraflar: Murat Tekin )

Cihan Nacar ‘ın; Pop kültüründen esinlenip, “Popcore” ismini verdiği koleksiyonuyla, Fashion Week başladı. Pop Art desenler ve neon renklerle birbirini tamamlayan koleksiyonda, Gülşah Çiftçi tasarımı gözlükler kullanılmış. Koleksiyonda kullanılan renkler ve desenleri açıkçası pek sevemedim. Styling’te sevdiğim detay gözlükler oldu, sevemediğim ise ayakkabılar…

cihan-nacar-sonbahar-kis-2016-istanbul-mbfwi-_mt_7114

Sanırım 5th Position geçen yıl çıkardığı yaz sezonunu tekrar yaşama kararı almış. Markanın standart ve yalın bir ruhu var. Evet, bu ruhuyla güzel bir imaj sergiliyor olabilir ama bu koleksiyonla; kendini tekrarlıyor gibi hissettim. Defile de izlenmeye değer bir parça yok. Sadece katalog çekimi yapılıp sunulabilirdi. Basic ve rahat olmayı seven 5th Position kadını, yeni koleksiyonunda da yüzücü kesimler, pastel tonlar, dikine çizgili kumaşlarla görücüye çıkmış. Gelecek sezon enine çizgili kumaş kullanarak, kendi içlerinde köklü bir değişim yapması dileğiyle.

_mt_7265

Bora Aksu ‘nun Londra ‘da gerçekleştirdiği defilelerinin devamlı takipçisiyim. Özellikle yaz koleksiyonlarındaki örmelerine ayrı bir ilgim var. Bu sezon Bora Aksu ‘nun koleksiyonunu İstanbul ‘da izlemek keyifliydi. Koleksiyon; aristokrat bir yaşam süren kızın, çiftlik yaşamına dönmesini konu alıyor. Pastel renk kumaşların siyahla buluştuğu, Bora Aksu ‘nun imzası olan kalın el nakışlarıyla romantik bir hikaye izlendi. Koleksiyonda yoğunlukla fuşyalar, bordolar kullanılmış. Koleksiyonda favori parçam ise altta görmüş olduğunuz elbise oldu.

bora-aksu-sonbahar-kis-2016-istanbul-moda-haftasi-_mg_8112

You Might Also Like