Fashıon Global Fashıon Slider

London Fashion Week // Writer : Alihan Kaya

Ocak 18, 2016
moschino_fw16_fall2016_lfwmens_20160110_3431

Markaların Fall 2016 erkek koleksiyonları yavaş yavaş görücüye çıkıyor. İlk olarak London Fashion Week 8-11 Ocak tarihleri arasında gerçekleşti. London Fashion Week kapsamında J.W. Anderson, Alexander McQueen, Moschino, Burberry gibi birçok marka koleksiyonlarını moda severlere sundu. Bu yazımda, London Fashion Week’te beğendiğim koleksiyonları sizlerle paylaşacağım. Hazırsanız, başlayalım!

Alexander McQueen

untitled

Alexander McQueen, bu koleksiyonda desenli parçalara oldukça fazla yer vermiş. Çicek ve kelebek desenleri ceketlerde, kabanlarda, kazaklarda, pantolonlarda sık sık kullanılmış. Kırmızı ceketler ise üniformaları anımsatıyordu. Koleksiyonda genel olarak koyu renkler hakimdi. Ben koleksiyonu genel olarak beğendim. Floral ve kelebek desenlerine ise bayıldım diyebilirim.

Burberry

untitledg

London Fashion Week kapsamında beğendiğim bir diğer marka ise Burberry oldu. Koleksiyonda birbirinden şık trençkotlar, kabanlar, şişme montlar vardı. Alıştığımız üzere yine kabanlarda, kazaklarda ekose deseni çok kullanılmıştı. Koleksiyon kapsamında modern 70’ler yorumu bence oldukça güzel yansıtılmış. 70’ler denilince, yakın zaman içerisinde kaybettiğimiz David Bowie podyumda anıldı. Ben koleksiyonu keyifle izledim ve beğendim.

J.W. Anderson

untitledgg

Bu defilede yine J.W. Anderson’un futuristik tavrı bu koleksiyon içinde geçerliydi diyebiliriz. Koleksiyon genelinde doku açısından geniş bir yelpazeden söz edebilirim. Ama en çok saten kumaş kullanılmış.  Genel olarak tüm koleksiyon beni çok fazla etkilemesede birkaç look çok ama çok hoşuma gitti. Unutmadan, bu koleksiyon Grindr üzerinden canlı yayınlandı. Bu haber ilk duyurulduğunda bazı yazarlar tarafından tartışılsada J.W. Anderson bildiğinden şaşmadı.

Moschino

untitledggg

Moschino markasını genel olarak sevmiyorum. Galiba bunun nedeni renklerle fazla anlaşamamam. Fall 2016 koleksiyonunu İtalya’dan taşıyıp Londra’da moda severler ile buluşturdu. Yine bu koleksiyonda muazzam bir renk çılgınlığı gözleri yormadı değil. Koleksiyon, 80’lerin punk kültürünü günümüze uyarlayan parçaları kapsıyor. Yorumu size bırakıyorum.

Yazar: Alihan Kaya ( instagram: @itsalihankaya )

You Might Also Like