Fashıon Global Fashıon Slider

London Fashion Week #MANAW16 Favorileri

Ocak 19, 2016
KTZ-cover-750x420

Herkese merhaba, bugün sizlere geçtiğimiz günlerde Londra’da gerçekleşen London Fashion Week kapsamında beğendiğim 3 look  ve koleksiyonları hakkındaki fikirlerimi yazmak istiyorum.. Moda haftalarını yakından takip ederek gelecek sezonun trendlerini öğrenmeye devam ediyoruz. Bu hafta blogta Londra, Milano ve Paris’te yapılan moda haftalarının yazılarını bulacaksınız. Alihan Kaya’nın yazdığı koleksiyonlara ait fikirleri okumayı unutmayın!

Christopher Raeburn

arc0364

Christopher Raeburn ‘ün AW16 koleksiyonu; bir erkeğin, kış aylarında ( şehirde ) olması gereken şıklığını ve rahatlığını yansıtıyor. Abartıdan uzak trikolar ile sıcak bir stil, örmelere kullandığı hayvan figürleri ve boyuna çızgiler ile dozunda hareketli, nefis bir koleksiyon olmuş. Türkiye ‘de koleksiyon bütününü Reaburn ‘e en benzettiğim isimse Giray Sepin. Giray’ında koleksiyonlarındaki şehirli erkek figürünü hep sevmişimdir. Ama bu benzerliğe dikkat etmek gerek. Bazı parçalar neredeseyse aynı.

Sibling London

Sibling Fashion Show, Menswear Fall Winter 2016 Collection in London NYTCREDIT: Guillaume Roujas / NOWFASHION

İngiliz Triko markası Sibling London yine rengarenk örmeleri ve eğlenceli konseptiyle beni kendilerine hayran bıraktı. Geçtiğimiz yıl paylaştığım süt maviler, toz pembeler yerini lacivert, sarı ve kırmızının hakim olduğu şampiyon boksör temasına bırakmış. Styling ve imaj çalışmaları muhteşem ancak giyime uygun mu tartışılır 🙂

KTZ

ANT_4057-669x1000

KTZ yeni koleksiyonunda Beyzbol temasını yoğunlukla işlemiş. Daha önce Givenchy – Riccardo Tisci ile gördüğümüz basketbol topu görünümlü sweatshirtler, tshirtler; KTZ ‘de yerini beyzbol topunun esintilerine bırakmış. Genel hatlarıyla koleksiyonu sevdim. Yoğunlukla kırmızı, siyah ve ekru rengin kullanıldığı koleksiyonda favori parçam, üstte gördüğünüz örme kazak!

 

 

You Might Also Like