OutFıt

Kombinasyon Meselesi

Ocak 10, 2015
1 KAPAK

Konuya başlamadan önce söylemek istediğim birkaç şey var. Üstte gördüğünüz fotoğrafta yer alan takım elbisem H&M markadır. Saniyorum ki bu blogumda kullandığım son H&M marka kombin olacak. Çünkü H&M Türkiye PR & Marketing departmanına kırılmış bulunmaktayım 🙂 Alexander Wang uzun zamandır NYFW ‘ten takip ettiğim ve hayranı olduğum modacılardan biri. H&M Türkiye Alexander Wang koleksiyonunun Lansmanına beni davet etmeyip ( Çok normal çünkü ben blogumu 4 aydır aktif kullanıyorum ) birşekilde mail adresime ulaşmış, Istanbul’da gerceklesen lansman fotoğraflarını göndermiştir. Ben bu duruma hiç bozulmadım ancak daha sonra, koleksiyonun ön satışı için birçok blogger arkadaşımın çağırılması ve 6 Kasım günü Alexander Wang’in kim olduğuna dair bilgisi bile olmayan bir çok kişinin birbirini ezerek alışveriş yapması, benimde bu sebeple blogumda Alexander Wang postu paylaşamamam gerçekten beni üzdü. H&M ‘in bu “sözde profesyonel” tavrından cok rahatsız oldum. Mesaj gerekli yerlere ulaşmıştır umuyorum. Konumuza dönecek olursak ; Özellikle son dönemin modası ”kombin yaptım” diyerek üzerine tek parça elbise giyip; kolye,bileklik takan kızlarımızı (genellikle televizyondaki programlarda ve birçok bayan bloggerlarımızda ) gördükçe, gerçekten işi çok yanlış anladıklarını düşünüyorum. Kombin yapmak için muhakkak 2 parçaya zaten ihtiyacımız var. ( Ama bunun hala farkına varamadılar ) Aksesuarlarımız bizim kombinlerimizi tamamlayan parçalar. Neyseki erkek kombinlerinde yelpaze daha geniş çünkü bizim tek parça bir kıyafetimiz daha mevcut değil 🙂 Bir gömleği; yelek-ceket, kazak-ceket-mendil gibi.. birbiriyle kombin edebilirsin. Evet biz erkekler de aksesuar konusunda biraz şanssızız. Kullanabileceklerimiz: gözlük,saat,mendil. Son dönemde deri bileklikler çok kullanılıyor. Bende daha onceki postlarimda bahsettiğim gibi 2 sezondur şallara takmış durumdayım. Türk erkeği şal ve atkı kullanmayı en kısa sürede öğrenmeli.Kesinlikle ceket içinde görünen şallar bu sezonda çok trend.
Birkaç blogger arkadaşımı görüyorum ( şimdi isim vermeyeyim, zaten şuan beni okuyordur ) Paris’in en önemli moda evlerinden birinin hazır-giyim koleksiyonuna ait t-shirt’ü almış giymiş. Altına bir denim pantolon ve post’u hazır! Hani nerede kreatif düşünce? Nerede verilmek istenen fikir? En azından o t-shirt’ün bir kullanım alanından bahsetseydin, üzerine bir ceket ya da yelek ile kombinleyip sunsaydın. Evet yaz aylarında bir t-shirt giyip çıkıyoruz ama artık sonbahardayız, kış kapıya dayandı 🙂 kat kat giyinmeliyiz 🙂
Desen üzerine desen bu sezonda çok trend. Zaten artık renk kuralları yıkıldı, her rengi birbiriyle kombin yapabiliyoruz. Bu konuda dünya devleri Versace, Kenzo, Givenchy: renkleri birbirleriyle karıştırarak yeni sezonlarını tanıttı. Kombin yaparken; ilgiyi ya bir yöne vermeye çalışın ( örn. desenli bir gömlek altına sade bir pant ve sade bir çanta ) ya da tamamen karıştırın 🙂 Ben üzerimde bir desen taşıyorsam diğer tüm parçaları sade seçiyorum. Bir türlü farklı desenleri karıştırmayı deneyemedim. Ama en kısa zamanda blogta, böyle bir kombin görebilirsiniz.
ANIL TİRYAKİ

You Might Also Like

-->