#GitmenGormenGerek Project Blog Slider

Italy Diaries 2 #GitmenGormenGerek

Haziran 28, 2016
image4

İkinci Roma yazısından herkese merhaba, bugün Roma ‘da neler yaptığımdan bahsedeceğim.

Otelimizi Trevi Fountain – Aşk Çeşmesi ile Kolezyum arasında tutmakla çok doğru bir karar vermişiz. Çünkü Roma’da ulaşım için metro ve otobüs kullanmak biraz zor. Diğer avrupa ülkelerinde olduğu gibi açıklamalı ulaşım ağı yok. İlk günler tabii yakın olan yerleri keşfettik. Gündüzleri; Trevi Fountain ve çevresindeki cafeler, Via Del Corso ‘daki alışveriş mağazaları ve caddenin sonundaki Popolo meydanı. Popolo, Roma’nın en büyük meydanı. Akşamları ve geceleri ise; Kolezyum çevresindeki barlar, ve şehir merkezindeki gece klüpleri…

Via Del Corso ‘da, Türkiye’de bulunmayan birçok uygun markanın ürünlerine bakabilir ve uygun alışveriş yapabilirsiniz. Şimdi Türkiye pazarına da giren Kiko kozmetik markasından bol bol alışveriş yaptım. Snapchat hesabımı takip ettiyseniz eğer bahsettiğim diğer bir marka da OVS. Hem uygun, hemde güzel şeyler var. Roma ‘ya yolunuz düşerse mutlaka göz atın derim.

 

Her sokak başında bir kilise yada bazilikaya rastlayabilirsiniz. Hunharca hepsine girin ve internetten tarihlerini araştırın. Muazzam yapılar ve işçilikler göreceksiniz. Girdiğim kiliseler ve tarihi yapılar ile farkettim ki, 6. günde fotoğraf makinamda 1200 fotoğraf birikmiş. Benim gibi abartmayın, anın tadını çıkarmayı unutmayın. Vatikan’a yolunuz düşerse, ziyaret edin derim ancak çılgın bir kalabalık ve kuyruğa hazır olun.

Bir sonraki İtalya yazısında buluşalım.

Güneş Gözlüğü: Italia Independent, Choker: Ferda Ekberi Design ( Di-FashionBranding ), T-Shirt: ZARA, Pantolon: GAP

image6

image3

image1 (1)

image7

image2

You Might Also Like