Global Fashıon Slider

ISTANBUL FASHION WEEK FW/15 RAPORU

Mayıs 5, 2015
KAPAK

Öncelikle şunu belirtmeliyim; bu yazı tamamen kişisel fikirlerim ve edindiğim moda deneyimlerim ile yazılıp,paylaşılıyor. Eğer bir stil günlüğü tutuyorsam gerekeni yapıp, gerçek fikirlerimi paylaşmalıyım. Birçoğunuzun bildiği gibi ( yönetici olduğum için ) sabah-akşam çalışıyorum. FW/15-16 Moda haftasına yakın arkadaşım Hakan Akkaya ve Önder Özkan defileleri ile katılabildim. Oldukça boş zamanı olan birçok modasever, moda haftasına heyecanla gittiler. Gördüğüm kadarıyla herkes girdiği ( girebildiği ) her defileden sonra ” Muhteşem, Harika, Bayıldım ” yorumlarıyla çıkıyor. Açıkçası bu modaseverlerin samimiyetine pek inanmıyorum.
1
Beğenmediğim, Sevemediğim hatta keşke bu sezon dinlenip kendini toparlasaydı dediğim 2 adet Fashion Week koleksiyonu:
1- Deniz Berdan
NEDEN?
Bi’kere Deniz Berdan’ın kesinlikle bu sezon kafası karışmış. Sezon Fall – Winter, ama koleksiyona baktığımızda mini boy, kolsuz etekler, düşük bel taytlar… Geçen sezon gidip canlı izlediğim Spring – Summer koleksiyonunu ne kadar beğendiysem, aynı derecede bu sezon beğenmedim. İllustrasyon konusunda başarılı bulduğum bir tasarımcıydı ancak artık o konuda da önüne geçen yeni bir tasarımcımız var. En son Mudo ile işbirliğine soyundu. Bence Deniz Berdan gelecek sezonda bizi şaşırtmalı çünkü bu sezon fazla kendini tekrar etmiş.
2
2- Raisa Vanessa
NEDEN?
Aman Allahım! Bence en kötülerinden biriydi… Defileyi izlerken nereye bakacağımı şaşırdım. Fileler,danteller, kadife kumaşlar, deriler, Tüyler, İşlemeler, Asimetrik kesimler, Renk skalasındaki her ton, zincirler, taşlar,simler vs… daha o kadar çok sayılacak materyal var ki… KÖR OLDUM. Evet bu onların tarzı… Ama bir hikaye, birbirini tamamlayan ayrıntıları yakalayamadım. Evet bu koleksiyon bana fazla geldi. Herşey çok fazla! Bence defilenin teması, ana fikri yok… 2 kardeş eline hangi kumaş geçtiyse dikip biçmişler. Diğer defilelerindeki koleksiyon bütünlüğüne göre, en kötü sezonunu yaşıyor.
Sıra geldi keyfimi yerine getiren koleksiyona;
3
ZEYNEP TOSUN
Her defilesiyle beni büyülemeyi başaran nadir tasarımcılarımızdan Zeynep Tosun, Fall Winter /15-16 koleksiyonuyla benden yine tam not aldı. Vizon elbiselerde kullanılan deri aksesuar detaylarını çok sevdim. Romantik elbiseler, protest bir tavır ile sergilenmiş. Sonuç olarak, birbirini tamamlayan parçalarla yine güzel bir koleksiyona şahit olduk.

You Might Also Like

-->