#GitmenGormenGerek Project Blog Slider

Istanbul ‘da Turist Olmak

Ocak 18, 2016
galata-kulesi_500005

Yoğun giden iş hayatım ve çeşitli aksaklıklarla blogta ara verdiğim yazılarıma geri dönüyorum. Hemde size bu sefer Paris değil İstanbul’dan seslenerek. ( 1 Hafta İstanbul’dayım ) Paris’te yaşanan terör saldırıları hepimizi derinden etkiledi. Benim iş hayatıma kadar… Yaşadığım zorlukları anlatsam burda bir kısa roman olabilir. Neyse ki bu acı olayı atlattık ve normal yaşantımıza azda olsa geri dönebildik. Bugün sizlere İstanbul’a ailemi ziyarete geldiğimde görmeden Paris’e dönemediğim yerlerden ve yeni keşiflerimden bahsedeceğim. Eminim birçoğunuz bu yerleri keşfettiniz yada İstanbul’da yaşıyorsunuz ama hala gidip görmediniz. İsterseniz önerilere hemen başlayalım:

art-Turkey1-620x34911

1- Leb-i Derya ( Taksim )

Hem nefis lezzetlerinden tadabileceğiniz hemde İstanbul manzarasıyla sizi büyüleyecek bir mekan. Çoğunuzun bildiğini ve gittiğini umuyorum. Eğer gitmediyseniz şiddetle tavsiye ederim. Kış aylarında manzaranın keyfini çıkaramayabilirsiniz ama ilkbahar ve yaz akşamlarında Leb-i Derya manzarası ile muhteşem bir atmosfer yaratıyor.
istanbul-modern-preview
2- Istanbul Modern Sanat Müzesi ( Karaköy )
Türkiye ‘ye her geldiğimde mutlaka uğradığım yerlerden bir diğeridir. Sanata olan düşkünlüğüm beni, İstanbul Modern’e mutlaka uğratır. İstanbul Modern çıkışında Karaköy’e de uğrarım. Yeni keşfim, Anıl Tiryaki sayesinde Fil Books oldu. Çok minik ama sıcak bir mekan. Tatlıları ve kekleri muazzam!
The-house-cafe_03
3- House Cafe ( Teşvikiye )
Teşvikiye camii’nin köşesinde kalan House Cafe’de oturup, tüm gün İstanbul sokak stili, erkek stilleri görmeniz mümkün. Birde türk kahveniz varsa herşey tamamdır. Kendi başıma sokaklarda insan gözlemlemeyi, kendimle kalmayı sevdiğim için House Cafe’ye özellikle gündüz vakitlerinde uğrarım. İstanbul’u izlemeyi, sokak trendlerini takip etmeyi isterseniz daha güzel bir lokasyon olamaz.
orig_21197
4- Galata Kulesi
Hem alışveriş hemde turist ruhunu buram buram yaşamak isteyenler için en güzel lokasyon. Ne zaman Galata Kulesine çıkmak istesem, kuyruğu görüp vazgeçenlerdenim ama konu alışveriş olunca güzel butikler bulmak mevcut. Serdar-ı Ekrem ‘de keşfettiğim Les Benjamin t-shirtler onlardan biri. Ayrıca Beymen ‘de de satışları var. ( Beymen ‘den alışveriş yapmadan hiçbir yere gitmem )
2586_7088
5- Uskumru Balık ( Beykoz )
Boğaza karşı modern mimari, lezzetli balık ve tam FSM köprüsünün altında denize sıfır bir yalı. Uskumru Balık, İstanbul’da gidilecek nefis restaurantlardan. Ben bu lezzetli mekanı, arkadaşlarımla akşam yemeğine gittiğim için keşfettim. Haftasonu Balık yemeye ne dersiniz?
Yazar: Emir Erdensoy ( instagram: @emirerdenss )

 

 

You Might Also Like