#GitmenGormenGerek Project

Hurghada Dream #GitmenGormenGerek

Temmuz 15, 2015
hurghada

Yurtdışı Tatili denince akla ilk olarak alışılmış Avrupa ülkeleri ve şehirleri gelir. Paris, Amsterdam, Roma… ve daha birçok popüler Avrupa şehri…  Biraz farklı yerler keşfetmeye ihtiyacınız varsa size bambaşka bir #GitmenGormenGerek dediğim seyahat keşfimden, Hurghada’dan bahsedeceğim. Sene başında gerçekleştirdiğim Avrupa seyahatlerinden sonra gozumu Ortadogu’ya diktim ve 4 gunluk vize islemlerinin ardindan solugu Hurghada’da aldik. ( Genelde vize olan ülkelerden çekiniriz ama Misir’in vize islemlerinden korkmayin, cok kisa surede mutlu sona ulasiyorsunuz. ) Yaz tatilinden beklentiniz; deniz, kum, güneş’se Hurghada sizin için harika bir seçim olacak. Kızıldeniz’in sahili, Maldivlerden farksız. İncecik kumlara vuran berrak dalgalar hayal edin. Akşam güneşi, kızılın her tonunda sahile vuruyor. İşte Hurghada’dasınız. Ayrıca Maldivler gibi uzun saatler uçmanıza da gerek yok. İstanbul’dan Sadece 2 buçuk saatte bu tatil şehrine ulaşabiliyorsunuz.

Hurghada’da dünyanın en önemli dalış merkezlerinin olduğunu belirtmekte fayda var. Ortalama 5 otelin bulundugu Soma Bay bölgesinde, rüzgar sörfü ve dalış yapabiliyorsunuz. Bu nedenle biz, konaklama için Soma Bay bölgesini tercih ettik. Bir diğer Hurghada postunda Soma Bay bölgesine özel değineceğim.
Gelelim post’un ana parçasına… Gülçin Uzunalan’ın Hurghada seyahatim için özel olarak gönderdiği bu uzun gömlekle Mısır’a çok kolay uyum sağladım. Bir çoğunuz biliyorsunuzdur Mısır’da erkekler, günlük hayatlarında çoğunlukla böyle keten kumaştan upuzun elbiseler giyerler. Bu gömlek tamda Mısır için dikilmiş. Benimde tatil için hazırladığım bavulumun favori parçalarından oldu. Ben bu satırları yazarken bile Hurghada’yı özledim. Daha fazla seyahat bilgisi için bir sonraki postta görüşelim. P.S: Sunnies Rayban
hurghada sahili hurghada red sea hurghada kempinski red sea somabay hurghada somabay

You Might Also Like

-->