#GitmenGormenGerek Project Blog Slider

Fast Stockholm #GitmenGormenGerek

Ekim 29, 2015
image2

Yeni bir yazıdan herkese merhaba, geçtiğimiz yaz 4 arkadaş İskandinav ülkelerinden İsveç’i keşfetmeye karar verdiğimizde, uzunca bloglara gözatmıştım. Şimdi AnılTiryaki.com için kısaca İsveç’i neden #GitmenGormenGerek dediğimden bahsetmek istiyorum. Gittiğim birçok ülkeden farklı olarak İsveç’e kültürünü, havasını, dokusunu ve yemeklerini merak ettiğim için seyahat ettim. Beklediğim kadar keyifli bir 5 gün geçirdiğimi söyleyebilirim. Arlanda Havaalanı ‘na vardığımızda hemen Euro’larımızı Kron’a çevirdik. Eğer tatilinizi kültürel yapmayı planlıyorsanız Stockholm Card almanızı tavsiye ederim. Ulaşımın ve gireceğiniz müzelerin neredeyse hepsinin bu karta dahil olduğunu fark edince, bunun ne kadar mantıklı bir karar olacağını siz de anlayacaksınız. Şehrin en turistik bölgesi Gamla Stan ve Riddarholmen, şehre ilk kez geliyor ve turistik noktaları kaçırmak istemiyorsanız, mutlaka uğramanız gereken noktalardan. Alışveriş yaparım derseniz H&M ve yan markaları Monki, Weekday her sokakta zaten karşınıza çıkıyor.

image4

Gelelim #GitmenGormenGerek dediğim 2 lokasyona!

1- Riddarholmen Church

Mimari açıdan en ikonik ve eski yapılarından Riddarholmen Church, 1200 ‘lü yıllarda inşa edilmiş. İçine girip mu nefis mimariyi keşfetmeniz gerekiyor. Stockholm’ü ziyaret ediyorsan Riddarholmen Church ‘ü #GitmenGormenGerek ( Giriş: 50 Kron/Stockholm Card’a dahil )
image3
2- Nobel Museum
Gamla Stan’ın orta yerinde bulunan Nobel Müzesi’ne ziyaret tmeden Stockholm’e gittim diyemezsiniz. Nobel ödüllerinin başlangıcı, nedeni, amacı, vizyonunu öğrenmek için ziyaret edilecek önemli müzelerden. #GitmenGormenGerek ( Giriş: 100 SEK/ Stockholm Card’a dahil )
image1
image5
Bir sonraki yazıda görüşmek üzere. Sevgiler
Yazar : Emir Erdensoy

You Might Also Like

-->