Global Fashıon Slider

New York Fashion Week – I Don’t Like It

Ekim 6, 2015
b083fe9562de1761c3e315

New York Moda haftası hakkında uzun uzun anlatılacak koleksiyonlar ve tasarımcılar var ama blogu yenilemekle uğraştığım için, bugün size yüzeysel bir yazı yazmak zorundayım. NYFW’te beğenmediğim 3 koleksiyon oldu. İlki Alexander Wang’in sokak stili ağırlıklı, heyecansız SS16 koleksiyonuydu. Sportif ama güçlü looklarına alıştığımız Wang tarzından ben eser göremedim. Hatta koleksiyon bence yüksek dozda “Sıkıcı” ydı.

İkinci sevemediğim koleksiyon Jeremmy Scott’ın koleksiyonu oldu. Moschino ‘nun biricik kreatif direktörüne ne oluyorsa kendi koleksiyonuna kanalize olamıyor. İlustrasyonlar başarılıydı ama artık Beverly Hills kızı görmekten benim gibi birçok kişinin sıkıldığını düşünüyorum. Podyumda gördüğümüz kadın figürünü uzun zamandır kullanan Scott, kendi koleksiyonlarına ağırlık vermeli. Milan Fashion Week’te izlediğim Moschino koleksiyonu ne kadar başarılı ise kendi koleksiyonu bir o kadar kötü maalesef.

jeremy-scott

 

Gelelim son sevemediğim koleksiyona. Marco Marco defilesini geçen yıl paylaştığım SS14 koleksiyonunu ne kadar başarılı bulduğumu yazmıştım. Eminim devamlı takipçilerim hatırlayacaktır. New York Fashion Week haftasında yeni koleksiyonunu sergileyen Marco Marco tepetaklak olmuş. Ne oldu sana MarcoMarco? Defileyi sonuna kadar izlemek için kendimi zorladım. İzlemek için en heyecanlandığım ve sonunda hayal kırıklığına uğradığım defileydi. Umuyorum gelecek sezon yükselişine kaldığı yerden devam eder. Ki aslında 2015 koleksiyonunu da pek sevdiğimi söyleyemeyeceğim.

You Might Also Like

-->