#GitmenGormenGerek Project Blog Slider

Dominik Cumhuriyeti #TadiniCikar 3

Mayıs 13, 2016
3.gün2

Dominic seyahatimin 3. yazısında konumuz yeme içme ve gece hayatı! Yemek kültürleri çoğunlukla deniz mahsüllü ve baharatlı. Genellikle türk yemeklerini mumla arasamda, tek sempati duyduğum atıştırmalık; kızarmış muz oldu. Muz demişken, tropical meyvelere bayıldım. Her sabah güne mango ve papaya ile başlamak hem keyifli, hemde doyurucuymuş.

Dominic’te yediğim ananasın bile aroması ve su oranı farklı. Türkiye’deki gibi kuru değil. İlk defa denediğim ve bayıldığım chinola ‘nın ise, özellikle kokteyl halini çok sevdim. Dominic meyveleri, içki ile karıştığında nefis sonuçlar ortaya çıkıyor. 1 hafta boyunca chinola aromalı shot vazgeçilmezim oldu! Gece hayatı ise bol latin müzikli!

Gece genellikle, sahil kısmında sıralanan küçük dans klüplerindeydik. Saat 23:00 gibi canlanıp, 04:00 ‘e kadar asla durmadan dans ediyorsunuz. Bizim burdaki gibi electronic müzik anlayışı, Dominic ‘te pek geçerli değil. Daha çok geleneksel danslarıyla eğleniyorlar. Bizde okyanusa karşı bachata, salsa falan yaptık. Nasıl oldu bilmiyorum ama gece yarısı otelime dönerken son hatırladığım dans etmekten ayaklarımı hissetmediğimdi.Youtube kanalımda paylaştım. Hadi izleyin!

3. gün

4.gün7

3.gün4

3.gün5

3.gün3

3.gün

 

 

You Might Also Like