#GitmenGormenGerek Project Blog Slider

Dominik Cumhuriyeti #TadiniCikar 2

Mayıs 13, 2016
2. gün 5

Coca Cola‘yla #TadiniCikar ‘dığımız Dominic Cumhuriyeti seyahatimin 2. Postunda size biraz alışveriş ve şehirde yaptıklarımdan bahsedeceğim.

Dominik sakinleri, genellikle araba kullanmayı tercih etmiyor. Hem uygun fiyatlı hemde havadar olduğu için, atv ‘ler ve moto-concho ( motor taksiler ) şehirde en çok kullanılan araçlar! 3 gündür başkent Santo Domingo ‘ya atv ‘lerle seyahat ediyoruz! Ayrıca Survivor oyunlarını izlemek içinde golf arabalarını tercih ettik.

Kiralama bedeli 50$ ( 2200 Dominik Pesosu )

Dominik halkının en önemli gelir kaynaklarından biri yağlı boya tuvaller. Her sokakta, her caddede açık sergilenen bu tablalara rastlayabilirsiniz. Turistler için fiyatlar yüksek, ama pazarlık yaptığınızda uygun fiyatlara alabiliyorsunuz.

Evime aldığım üstteki tabloyu; 3500 dominik peso ‘sundan, 1000 peso ‘ya düşürmeyi başardım. Ayrıca beğendiğiniz bir resim yada portre fotoğrafı da özel olarak yaptırabiliyorsunuz.

Ne alırsanız alın, ama mutlaka pazarlık yapın. Peso, türk lirasından daha değersiz olmasına rağmen, Dominic alışverişiniz Paris ‘tekine eşdeğer olabilir. Şehir sakinleri turist gördüğünde, gözbebekleri dolar işaretine dönüşüyor..

2. gün 3

2.gün2

2.gün6

2.gün7

2.gün

 

You Might Also Like