Fashıon Global Fashıon Slider

Details Of Zeynep Tosun Runway

Aralık 9, 2015
image2

Zeynep Tosun ‘un SS/16 koleksiyonu Digital Romence ‘ı görmek için dün akşam İngiliz Konsolosluğu ‘ndaydık. Organizasyonu düzenleyenlerden Senem Çapa ‘nın iletişim konusundaki başarısızlığı dışında İngiliz Konsolosluğu, muhteşem bir geceye ev sahipliği yaptı.

Digital Romance ile Zeynep; kilim, kanaviçe desenlerini geometrik formlarda ipek kumaşlara, renkli derilere boncuklarla işlemiş. Etek uçlarında kullanılan iğne oyaları beni, Anadolu ‘da başörtü uçlarına işlenen boncuk işlemelerine götürdü. Boncuk işlemeleri çorap uçlarına kadar titizlikle hazırlanmıştı.

Uçuş uçuş elbiselere oversize ceketler, rengarenk deri kabanlar kombinlenmiş. Elbiselerin içlerinden parıldayan dantel detayları look ‘ları feminen ve güçlü kılmıştı. Beni detaylarıyla Ege kıyılarına götüren bu nefis koleksiyonun bence esin kaynağı; Zeynep ‘in annesi Günseli Coskuner ‘di. Doğru bir tespit mi bilmiyorum ama Zeynep Tosun ‘un son koleksiyonundaki soft ve etnik hava Günseli Hanım ‘ın stilinden bir parça etkilenilerek oluşturulmuş. Çokta güzel olmuş. Zaten defilenin styling’i de yine Günseli Hanım ‘a aitti. Aynı kadın figuru, 70 ‘ler ruhuyla koleksiyonda! Bir sonraki koleksiyon yazısında görüşmek üzere!

image3

12348787_10153572157624724_1095668016_n

image4

You Might Also Like

-->