OutFıt

Desing Collaboration ( Orkun Sevim )

Nisan 12, 2015
1

Herkese Merhaba! 2 hafta kadar önce Nişantaşı House Cafe’de Orkun Sevim’le kahve molasındaydık. Konumuz tabii ki yeni koleksiyonu üzerineydi. Dumanı üstünde sweat’i ve Orkun Sevim, bugün blogtaki Tasarımcı konuğum! Bu postta hem koleksiyonuna göz gezdireceğiz hemde Orkun’u daha yakından tanıyacağız!
Orkun Sevim, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde okuduğu moda eğitimi sürerken, bir yandan kostum tasarımı, styling ve vitrin dekoratörlüğü yapar. Birçoğumuzun genel problemi okulda aldığı eğitimlerin teori kısmıyla yetinemeyince, ünlü tasarımcı Özlem Kaya’nın kapısını çalar. Gerçek anlamda tasarım hikayesi de, işini pratiğe döktüğü Özlem Kaya ile başlar. Son 3 yıldır Özlem Kaya ile çalışmaya devam eden Orkun Sevim, şimdi kendi kanatlarıyla uçmaya hazırlanıyor!
Benim tasarımcılara merakla sorduğum en önemli soruyu tabii ki Orkun’a da soruyorum. Tasarımlarında nelerden ilham alıyorsun? Hayal dünyanızı gerçek dünya ile ortak bir paydada birleştirebilmek, sıkı gözlemlemek gerektiğini savunuyor. Tasarımlarındaki ilham kaynağı ise, Bilim-Kurgu ve Evrende yaşananlar…
 Wearing//
 Sunnies: ASOS
Sweat: Orkun Sevim
Trousers: Studio Kaprol
Boot: Zara
Bag: Massimo Dutti
Gloves: DeriShow
Orkun Sevim’e sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.
 Contact: info@orkunsevim.com
Instagram: @orkunsevim
Twitter: @orkunsevimorkunsevim5
2 4 5

You Might Also Like

-->