Press Slider

COSMOPOLITAN – March 2014

Ekim 4, 2015
KAPAK

1

 

Cosmopolitan Mart Sayısı – Anıl Tiryaki Röportaj
Blogger olmaya nasıl karar verdiniz?
Özellikle yakın çevrem blog açmam konusunda çok ısrar ediyorlardı. Benim karar verip, Aniltiryaki.com ‘u açmam ise bir yıl önceye dayanıyor. İstanbul Moda Akademisi ve Paris’te aldığım Styling eğitimlerinden sonra, boş vakitlerimi digital ortamda stil günlüğü tutarak doldurmak istedim. Amacım stilimi tanıtarak, hem keyif almak hemde fikir vermekti. Şimdi blogum hobi olmanın yanı sıra, Arzu Kaprol Yöneticiliğimle birlikte, ikinci işim oldu.
Bu kadar tanınacağınız aklınıza gelir miydi?
Her blogger’ın bir başlangıç hikayesi vardır. ” Sanırım yazdıklarımı yada paylaştıklarımı sadece ben görüyorum, sanki boş bir duvara yazıyorum” Aynı düşünceler blogu ilk açtığımda benimde aklımdan geçiyordu. Ancak daha 1 ay dolmadan postlarımla ilgili olumlu ve destekleyici geri dönüşler almaya başladım. 1. ayın sonunda bir marka ile işbirliği yaptım. Bu da benim şansımdı. Ancak ben blogumu açarken çok tanınmanın dışında, nitelikli kişilere ulaşmayı hedefledim ve bunu başardığımı düşünüyorum.
En çok hangi paylaşımlarınız beğeni alıyor?
En çok beğenileri, yurtdışı seyahatlerimde paylaştığım stil postlarım alıyor. İstanbul’da çektiğim günlük stil postlarımdan farklı olarak, yurtdışı seyahatlerimde tasarımcılarla işbirliği yapıyorum. En son Hakan Akkaya ve Levon Kordonciyan tasarımları ile paylaştığım postlar, diğerlerine göre daha çok beğeni aldı.
Sizin takip ettiğiniz yerli/yabancı blogger’lar kimler? (üç tane)
Yerli Blogger’lardan Buse Terim’i severek takip ediyorum, Adam Gallagher stilini beğendiğim yabancı bloggerlardan.
Gardırobunuzun en değerli parçaları neler?
Aksesuarlar stilimi tamamlayan önemli parçalardır. Kış aylarında vazgeçilmezim deri eldivenler, yaz aylarında kullandığım güneş gözlüklerim en değerli parçalarım. Yurtdışında edindiğim vintage parçaları da bu gruba ekleyebiliriz.
En çok ne satın alırsınız?
Her zaman bir çift ayakkabıya ihtiyacım vardır. Her alışverişe çıktığımda ihtiyacım olan şeyler yerine eve ayakkabıyla dönebilirim. Ayrıca ayakkabılarda, kapsül koleksiyonları takip etmeye ve edinmeye çalışırım.
Çekimde yer alan aksesuarlarınızın markalarını bizimle paylaşır mısınız?
Kazaklar: GAP, Benetton, Zara Gözlükler: Prada,Gucci, Ralph Lauren, Burberry, Asos, Komono, Mango, Zara. Ayakkabı: Prada, İnci, Hotiç, Zara, Gosh. Çanta: Zara, Armani. Hasır Şapka: Gap, Zara
Kendinizi geliştirmek adına neler yapıyorsunuz?
Akademik eğitimimi tamamladığım Türk Dili ve Edebiyatı bölümü sebebiyle iyi bir okurum. Kişisel gelişim ve sosyoloji kitaplarını okumaktan keyif alırım. Ayrıca Türkiye’nin en önemli modacılarından Arzu Kaprol bünyesinde çalışmak, moda üzerine kendimi geliştirme konusunda beni çok destekleyip, yön veriyor. Sezon koleksiyonları ve trendlerini, global moda haftalarını, işim gereği düzenli takip ediyorum. Blogum için takip ettiğim Erkek stili üzerine internet siteleri var ve özgün stili olan birçok tasarımcıyı takip ediyorum. Blogumda da birçok deneyimimi bu sayede paylaşıyorum.
Sosyal medyada başarılı olmak isteyen gençlere ne gibi tavsiyeleriniz olur?
Başarı için zaman, zaman içinde sabır gerekiyor. Doğru olduğuna inandıkları hiçbir şeyden vazgeçmesinler. Blog için; özgün ve yaratıcı olmalarını, Blogger olmak isteyenler için; bol bol araştırıp kendilerini motive etmelerini tavsiye ederim.
Teşekkürler … iyi çalışmalar.

 

You Might Also Like

-->