Blog OutFıt Slider

Coffee Break with Tiffany and Co.

Mayıs 28, 2016
image1 (1)

Yeni bir yazıdan herkese merhaba, bloga yüklediğim Dominik seyahati postlarından sonra, kendimi biraz nadasa bıraktım. Bu küçük arada, İstanbul’un devamlı değişen havası; önce beni, ardından kız kardeşim ve küçük yeğenimi hasta yaptı. Merak etmeyin, şuan hepimiz gayet iyiyiz.
Bu yazımda sizlere Tiffany and Co. hakkında kısa bilgiler vereceğim. Günün kahvesi ‘ne Tiffany and Co. eşlik ediyor.
Dünyanın en köklü ve ünlü mücevher markası Tiffany and Co. bu yıl, Tiffany Setting tek taşının 130. yılını kutluyor! 1886 yılında başlayan bu serüven, el işçiliğiyle tek taşta mükemmelliği yakalayan ustaları onurlandırmayı hedefliyor.
Peki Tiffany & Co. hikayesi nasıl başladı? 1837 yılında New York ‘ta Lewis Tiffany tarafından kuruldu. Beyaz bir kurdela ile taçlandırılan ikonik mavi kutusu da, yine aynı dönemde tanıtıldı. ( Kutu için istediğiniz ücreti önersenizde ona sahip olamazsınız, ancak kendisi size verebilir. Lewis Tiffany, kutuya ve paketlere ancak Tiffany & Co. alışverişi ile sahip olunabileceği kuralını koymuştur. )
Marka ile ilgili diğer önemli detay ise, 925 ayar gümüş standartını başlatan ilk Amerikan şirketi olmasıdır.  Apple uygulaması Emoji ‘de yer alan tek taşın, ömür boyu garantisi olan Tiffany Setting tek taşından esinlenerek yaratıldığını da eklemeyi unutmayalım 🙂
Blog yazmaya başladığımdan beri, yaptığım alışverişleri dikkatle seçiyorum. Uzun yıllar kullanabilecek olması ve zamansız parçalar olması benim için önemli.. Fotoğrafta gördüğünüz zincir bileklik, işte tam da onlardan biri.. Tiffany and Co ‘nun zamansız parçalarına mutlaka gözatın. Ayrıca online satış sitesi Lidyana.com ‘da da ürünleri satışta!
( Tiffany and Co. ‘nun 2015 kampanyası You Will ‘in devamı niteliğindeki ” I Will ” adlı, dikkat çeken kampanya videosunu altta paylaşıyorum. İzlemeyi unutmayın! )
Bir sonraki yazıda görüşmek üzere!
DSC_4228
DSC_4205
image2
image1 (2)
ii

You Might Also Like