OutFıt Slider

City Of Hope

Eylül 10, 2015
img_1667

Bir rüyalar şehri olamaz belki ama kesinlikle umutlar şehri İstanbul! Son 5 yılda ülkenin %70’inin bu kente göç ettiğini düşünürsek, “umut kapısı” diyerek yanılmış olmayız sanırım.

Facebook hesabımı diğer tüm sosyal hesaplarımdan bakir tutup, sadece cozy çevremi ekliyordum. Geçen ay bu konuda radikal bir karar alıp, hem beni ekleyen takipçilerimi listeme aldım hemde önerilen bölümünde karşıma çıkan herkese ekleme talebi yolladım. Neden mi? Çünkü neler yaşadıklarını, gündemi, modayı, yaşamı takip edeceğim yeni insanlara ihtiyacım var. 150 kişi olan facebook hesabım 1 ayda 2000 kişiye ulaştı. Moda sektörü, reklam sektörü, eğlence sektörü çalışanları, öğrenciler, evliler çocuklular derken facebook hesabım dolup taşıyor. Tabii yeni takipçi de kazandım ve beni uzun zamandır takip eden takipçilerimin ekleme taleplerini kabul edip, neler yaptığını gözlemledim. Konuya dönecek olursak en çok dikkatimi çekende İstanbul’a yeni taşınan bir sürü insanın olmasıydı. Şuan Facebook’ta önemli gelişme bölümüne “İstanbul’a taşındı” notunu ekleyerek , “hadi bismillah” yazan facebook arkadaşlarım var. Hepsi bir umut, iş imkanı yada sırf popüler olduğu için bu korkunç karmaşık şehre taşınıyor. Bu şehir çoğumuzu; trafikten çıldırmış, her daim koşuşturmaca içinde yaşayan, mutsuz ama bir umuda kendini bağlayıp yaşayan canavarlara dönüştürüyor. Bu maddiyatla alakalı bir durum değil aslında. Düşünsenize en başta şehrin havası kirli. Bundan bahsediyorum. Bugün size muhteşem çarpık kentleşmemiz, betonarme yığını olmuş güzel İstanbul’umuzun Mama Shelter roof’undan bahsedeceğim. 2 gün üstüste 2 arkadaşımın doğum günü Mama Shelter’da olunca, haftasonu bu mekanı “yeni evim” belledim. Ancak son gün çalışanların kaba davranışları ve ihtiyacı karşılayamayan servislerinden ötürü manzarası dışında tercih etmenizi önerebileceğim bir mekan değil maalesef. 
Böyle özel günlerde de ne giyeceğim konusunda büyük sıkıntı yaşarım. Alternatif çok, dolaplar tıklım tıkışık olunca, karar veremeyip elime geçen yada içinde kendimi iyi hissettiğim ve sıklıkla kullandığım kıyafetlerimi tercih ediyorum. Akşamları hava rüzgarlı olunca, doğum günümde gelen Zara ceketimi giymeyi tercih ettim. Scuba kumaş ve file kumaş detaylı ceketimi ben çok sevdim. Sonbaharda bol bol üstümde göreceksiniz 🙂 Bir sonraki postta bloggerların pazara gider gibi lansmanlara gidişinden bahsedeceğim. Siteyi ziyaret etmeyi unutmayın.

BRANDS/

Sunnies: Italia Independent
Jacket: Zara
T-Shirt: H&M
Pant: Asos
Boot: Divarese

img_1613 img_1626 img_1637

You Might Also Like

-->