Blog Care for Male Slider

Cilt Bakımı #EssiGüzellik

Mart 8, 2016
IMG_5825

Herkese merhaba! Bugün sizlere her ay rutin olarak yaptırdığım cilt bakımı ‘mdan bahsedeceğim. Essi Güzellik Nişantaşı şubesine her gittiğimde, doktor kontrolünde cilt analizim yapılır. Ardından sırasıyla yaptırdığım işlemleri, altta sizlerle paylaşıyorum. ( Erkeklerinde, günümüzde muhakkak yaptırması gereken Cilt Bakımı uygulaması hakkında fikirlerinizi benimle paylaşmayı unutmayın! )

Not: Uygulamaya başlamadan önce cildim, doktorum tarafından analiz edildi.

1- İlk uygulama cildin tozdan, kirden arınması için Temizleme Sütü ile temizlenmesiyle başladı.

2- Temizliğin ardından cildime hafif peeling yapıldı. ( Cildim hassas olduğu için, peeling tahriş ediyor, bu sebeple hafif yapıldı. Günlük hayatımda bu sebeple peeling kremi kullanmıyorum. Onun yerine parçacıksız temizleme jeli kullanıyorum. )

3- Peeling ardından yüzüme Ozonlu Buhar verilerek, gözeneklerimin açılması sağlandı. Cildime buhar verilmeden önce koruyucu ve mineralli jel sürüldü.

4- Gözeneklerim derinlemesine temizlendi. ( Siyah noktalarım ve gözeneklerimin içine hava yoluyla bulaşan bakteriler, toz ve kir temizlendi. )

5- Yüzüme UV – C vitaminlerinin olduğu radyofrekans verildi. Bu uygulama cildin yatıştırılmasını, dezenfekte edilmesini ve mikropların öldürülmesini sağladı.

6- Vücudun nem dengesi ve yatıştırılması için hassas ciltlere uygun, 10 dakika süreli bakım maskesi uygulandı.

7- Maskenin ardından yüzüme masaj yapıldı ve koruyucu krem sürüldü.

 

IMG_5774

You Might Also Like