Fashıon Global Fashıon Slider

Chanel Métiers d`Art Show 2016‏

Aralık 9, 2015
untitleddd

Yakın zaman içerisinde, British Fashion Awards 2015 ödüllerinde “Üstün Başarı Ödülü” ne layık görülen Karl Lagerfeld, 12. Métiers d’Art koleksiyonu için Roma’yı tercih etti. Her sene farklı bir ülkede gerçekleşen bu şov bağlamında bu sefer Paris’in o eşsiz havası Roma’da yer alan Cinecitta film stüdyosuna taşındı. Yine bu şov kapsamında hazırlanan, Kristen Stewart ve Geraldine Chaplin’in yer aldığı kısa film defilede sunuldu. Defileyi izlemek için tam 800 moda tutkunu Cinecitta film stüdyosunu doldurdu. Ön sıralarda ise Anna Dello Russo, Kristen Stewart gibi isimler yer aldı.

untitledaas

Koleksiyonu incelediğimizde tasarımların fazla fazla nostaljik olması sanıyorum çoğu moda severin dikkatini çekmiştir. Yine Chanel’in hemen hemen her koleksiyonunda gördüğümüz tüvit takımlar bu koleksiyonda da yer alıyor. Genel olarak en çok kullanılan metaryel ise kuşkusuz dantel. Çoğu tasarımda dantel detayına yer verildiğini görmek mümkün. Koleksiyonun genel renk skalasına baktığımızda ise koyu renkler hakim diyebiliriz.

Ayakkabılar ise dikkat çeken bir diğer noktaydı. İnci bezeli ayakkabılar oldukça göz alıcıydı.

untitledaaaa

Bana kalırsa çok farklı bir şey görmedik, belki beklentimizin yüksek olmasındandır. Çünkü bu koleksiyon Fransa ve İtalya’nın en yakın olduğu zamanlardan ilham alınarak hazırlandı. Bu konunun çok daha iyi podyuma aktarılma şansı vardı diye düşünüyorum.

Yazar: Alihan Kaya ( instagram: @itsalihankaya )

You Might Also Like

-->