Fashıon Global Fashıon Slider

British Fashion Awards 2015

Aralık 6, 2015
1148549_620x410

Hatırlarsanız, British Fashion Awards 2015 adaylıklarını incelemiştik. British Fashion Awards 2015, 23 Kasım’da Swarovski sponsorluğunda Londra’da ki London Coliseum’da gerçekleşti. İngiltere’nin en prestijli ödül töreni bu sene sunuculuğu üstlenen isim Jack Whitehall idi. Oldukça içten ve samimi bir sunum tarzıyla gecenin sürekli dinamik olmasını sağladı diyebiliriz. Moda sektörünün önemli isimlerini bir araya getiren bu gecede Karl Lagerfeld, Anna Wintour, Kate Moss, Lady Gaga, Naomi Campbell, Victoria Beckham, J.W. Anderson gibi isimler yer aldı.

 

Merakla beklenen British Fashion Awards 2015 ’in kazananları ise;

En İyi Çıkış Yapan Kadın Giyim Tasarımcısı

Thomas Tait

En İyi Çıkış Yapan Erkek Giyim Tasarımcısı

Grace Wales Bonner

En İyi Çıkış Yapan Aksesuar Tasarımcısı

Jordan Askill

En İyi Kırmızı Halı Tasarımcısı

Tom Ford

En İyi Model

Jourdan Dunn

En Yaratıcı Kampanya

Burberry

Uluslararası Tasarımcı

Alessandro Michele for Gucci

Establishment Designer

Erdem

En İyi Marka

Stella McCartney

En İyi Aksesuar Tasarımcısı

Charlotte Olympia

En İyi Erkek Giyim Tasarımcısı

J.W.Anderson

En İyi Kadın Giyim Tasarımcısı

J.W.Anderson

Üstün Başarı Ödülü

Karl Lagerfeld

untitled

J.W. Anderson, British Fashion Awards tarihinde bir ilki gerçekleştirerek iki ödülü birden alan ilk tasarımcı oldu. Kendisi “En İyi Erkek Giyim Tasarımcısı” ve “En İyi Kadın Giyim Tasarımcısı” ödülüne layık görüldü.

d

“En İyi Kırmızı Halı Tasarımı” ödülünü alan isim Tom Ford oldu. Kendisi yoğunluktan ötürü törene katılamasada kendisini törende temsil eden isim Lady Gaga oldu.

untitledd

Tahmin ettiğim üzere “En İyi Model” ödülünü ise Olivier Rousteing’in yakın arkadaşı Jourdan Dunn aldı. Doğrusu şaşırmadım.

ss

Üstün Başarı Ödülünün sahibi ise Karl Lagerfeld oldu. Karl ödülünü yakın dostu Anna Wintour’dan aldı. BFC tartışılmaz en doğru kararı vermiş.

untitledzsz

British Fashion Awards’un önemli ödüllerinden “Entablishment Designer” ödülünü kazanan Erdem Moralıoğlu’nu özel olarak tebrik etmek istiyorum. İmzası haline gelen çiçekleri umarım kendisine daha nice ödüller kazandırır.

Yazar : Alihan Kaya ( instagram: @itsalihankaya )

You Might Also Like

-->