Press Slider

BeStyle Magazine – December Issue

Aralık 9, 2015
bestyle magazine

BESTYLE Magazine Aralık sayısında Tiryaki İstanbul hakkında mini röportaj yaptık. Yeni koleksiyonuma yer verdikleri için burdan da BeStyle ailesine teşekkürler. Aralık sayısı bayiilerde ve Apple Store &  Android uygulamalarında!

– Anıl Tiryaki kimdir?

Akademik eğitimimi Türk Dili ve Edebiyatı üzerine aldım ancak 6 yılı aşkın süredir moda sektöründe çalışıyorum. Arzu Kaprol ‘le çalışırken açtığım moda blogum, 2 yıldır benim tam zamanla işim oldu. Projeler üretmeye ve moda üzerine kişisel fikirlerimi paylaşmaya başladım. Şimdi 6 kişilik ekibimle blogumu yönetiyorum ayrıca markam Tiryaki İstanbul ile projeler gerçekleştiriyorum.

– Tiryaki istanbul projesi nasıl doğdu?

2015 yazında Beetle Effect adlı ilk t-shirt koleksiyonumu çıkardığımda amacım, sosyal medyada beni takip eden ve stilimi beğenen takipçilerimi kendi stilimi yansıtan ürünlerle buluşturmaktı. Nitekim amacına ulaşan bir proje oldu. Bu sezon ve gelecek sezonlarda, sosyal sorumluluk projeleriyle devam etme kararı aldık. Tiryaki İstanbul topluma fayda sağlayan bir proje olacak.

– Yeni koleksiyonun hikayesinden kısaca bahsedebilir misiniz?

Mert Optik sponsorluğunda Gizem Barlak ve Semih Işık’la çekimlerini gerçekleştirdiğimiz  BURQA ‘da etkilendiğim ana unsur;  geçen yıl İran’da idam edilen Reyhaneh Jabbari oldu. Kadınların, şiddet ve korku içinde yaşadığı bir dünyayı haketmediklerini düşünüyoruz. Burqa’ ın ilk kampanya videosunda çarşaf giymiş kadın figürleri kullandık. Aralarında şiddet görmüş kadınlarda vardı ve aslında bu bir tepkiydi. Kış sezonu desenimizde scarab beetle ( bok böceği ) ‘ın kabuğundan oluşturuldu. Tiryaki İstanbul markasının her sezonunda böceğe rastlamanız mümkün. Markanın en önemli figürünü scarab beetle oluşturuyor.

– Marka ‘nın kitlesinden bize biraz bahsedebilir misiniz?

Genel olarak desenleri gereği avangard parçaların şehirli kadın ve erkeğe uyarlanmış hali diyebiliriz. Stil sahibi, sportif ama farklı olmayı seven herkese hitap ediyoruz. İlk koleksiyon beni tanıyan ve bilen takipçilerim içindi ama bundan sonraki koleksiyonlarda daha geniş kitlelere ulaşmayı hedefliyoruz. Bu yüzden Lidyana.com ile çalışma kararı aldık. Tiryaki İstanbul Exclusive shop ile Lidyana ‘dan koleksiyonumuza ulaşabileceksiniz.

image1 image2

 

You Might Also Like

-->