OutFıt

Aloe Vera Style

Eylül 1, 2015
img_0452

Herkese merhaba, bu yazımda vlogger’lara özendim ve kendi bakımım için kullandığım bombastik bilgileri sizinle paylaşmaya karar verdim. Bakalım Anıl Tiryaki yüzüne, gözüne neler yapıyor?

Yüzüme, kaz ayaklarıma, alın kırışıklıklarıma kullandığım herhangi bir ürün yoktu, açıkçası yaşım gereği de çok ihtiyaç duymuyordum. Ama geçtiğimiz ay gittiğim #bestylebloggerweekend ‘te La Prairie bakım ürünleriyle tanıştıktan sonra durum biraz farklılaştı. Düzenli kullandığım göz çevresi ve yüz kremlerimle artık bende kendime bakan bir türk erkeği oldum. Peki La Prairie dışında neler yapıyorum?

1) Bildiğimiz soda ile haftada 1,2 defa mutlaka yüzümü yıkıyorum. Zaten soda çok içen biri olduğum için, şişenin sonunda kalan sodayı yüzüme boca ediyorum. Mineralli su, bir nevi tonik görevi görüyor.

2) Diğer bombastik bakım hareketim, kaya tuzu ile vücuduma masaj yapmak. Bunu ayda – yılda bir yapıyorum ama bu peeling gerçekten çok işe yarıyor, tavsiye ederim! Kaya tuzunu duşta peeling yaparak vucuduma sürüyorum.

3) Fotoğrafta bana eşlik ettiği gibi, aloe vera’yı kopartıp kopartıp suratına sürmek… Aloe Vera yüzümü yatıştırıyor ve katkısız sağlıklı! Her cilt tipine uygun olmayabilir belki.. Tavsiye etmekte kararsızım ama benim cildime çok iyi geliyor. Eğer yüzünüz çok kızarıyor, kuruyor ve tahriş oluyorsa, yatıştırmak için işe yarayacaktır.

4) Anıl Tiryaki ‘nin son bakım sırrı, su içmek! Salatalık,limon ve nane’yi akşamdan suyla sürahiye koyuyorum ve buzdolabına atıyorum, sabahları uyandığımda mideme ilk giren şey bu nefis su oluyor. Eğer evde nane ve salatalık bulamazsam, sabah suyun içine 1,2 damla limon suyu damlatıp içiyorum. Tabii gün boyunca kusana kadar su içiyorum. Çok çok faydalı! Su içmeyide benide unutmayın, bir sonraki postta görüşelim. ( Bu arada bu yazıyı okuyan Essi Güzellik Merkezi sponsorum olmaya karar verdi. Daha profesyonel yazılar yazmaya başlayacağım. )

img_0378

You Might Also Like

-->