Press Slider

All Magazine

Ekim 4, 2015
anıl tiryaki basın

1

Aniltiryaki.com nasıl ortaya çıktı? Amacınız, çıkış noktanız ve hedefleriniz nelerdi?
Aniltiryaki.com’ un ortaya çıkışı 1 yıl önceye dayanıyor. Moda sektöründe kariyerime devam ederken, styling ve yönetim üzerine eğitimler alıyordum. Boş zamanlarında (evde, işte, metroda…) internette oyun oynayarak vakit geçiren arkadaşlarımı ve yakın çevremi gözlemledim. Evet benimde işim ve sosyal hayatım dışında boş zamanım vardı ve ‘’ Ben kendi vaktimi ne için harcamalıyım? ‘’ fikriyle bir blog açmaya karar verdim. Böylece kendi stilimi ve sevdiğim erkek markalarının yeni sezon haberlerini yazmaya başladım. Amacım dijital ortamda stil günlüğü tutmaktı, şimdi bloğum bana ikinci bir iş kolu doğurdu.
Moda ve stil sizin için ne ifade ediyor? Siz kendi stilinizi tanımlar ve tamamlarken nelerden ilham alıyorsunuz?
Moda değişimden beslenen bir olgu ve moda denince aklıma ilk gelen şey ‘’ değişim ‘’ oluyor. Ben sezonluk alışverişleri severim. Bir blogger olmanın ilk kuralı sanırım budur, çünkü zamanımızın çoğunu kombin yapmak ve bizi takip edenlere fikir vermek adına harcıyoruz. Sezonun trendleri hakkında fikir verdiğimiz bir kitlemiz var. Stil ise daha öznel bir olgu… ve size uygun olan, kendi fikrinizi kattığınız parçaları tamamlayarak oluşuyor. Ben stilimi tamamlarken 2 kutuba ayrılıyorum. Ya çok basic ama keskin hatlı detaylar, yada tamamen desen ve renk çalışması… İlham aldığım noktalar genellikle ruh halim ve görsel sanatlar oluyor. Bir rengin tonlarıyla veya sadece bir desen üzerinden tüm kombini bitirmek bana keyif verebiliyor. Bazen de kalıpların dışına çıkıp siyah bir deri pantolon giyebiliyorum. Üzerinde kendimi iyi hissettiğim sürece stilime her şey dahil olabilir.
Stilinizin ‘olmazsa olmaz’ parçaları var mı? En çok nelere yatırım yapıyorsunuz? Neden?
Olmazsa olmaz dediğim parçalarım neredeyse yok. Ancak, omuzlarım düşük olduğu için (genellikle kabanlarımda) mutlaka vatkalı olanları tercih ediyorum. En çok aksesuara yatırım yaparım. Kış aylarında eldivenlerim, yaz aylarında güneş gözlüklerim, en çok yatırım yaptığım parçalar. Evimde küçük bir eldiven ve sneakers koleksiyonum vardır. Ayakkabı konusunda da çok hassasım. Kapsül koleksiyonları yakalamaya çalışırım.
En sevdiğiniz renk nedir? Neden? Asla giymem dediğiniz bir renk var mı?
Yoğunlukla siyah rengi kullansam da içten içe en sevdiğim renk ekru. Çünkü ekru renk içinde kendimi daha doğal ve temiz hissediyorum. Asla giymem dediğim bir renk yok.
Türkiye’deki favori tasarımcınız kim?
2010 yılında izleme fırsatı bulduğum defilesinden beri hayranı oldugum, ve 1 yılı aşkın süredir bünyesinde çalıştığım ‘’ Arzu Kaprol ‘’ Türkiye’deki favori tasarımcımdır. Arzu Kaprol ’un özellikle Paris Fashion Week kapsamındaki çalışmalarına baktığımızda bir kıyafetten çok, sanat ürettiğini görüyoruz.
Severek takip ettiğiniz blogger’lar kimler? Yurtdışındakileri de takip ediyor musunuz?
Türkiye’de birçok arkadaşımı keyifle takip ediyorum. ( Damla Kalaycık, Tuna Andırmak, Kubilay Sakarya ve sayamadığım birçok blogger arkadaşım. ) Yurtdışından ise blogger’dan ziyade global moda haberlerini takip ettiğim internet siteleri var.
İlham aldığınız ya da hayranı olduğunuz bir stil ikonu var mı?
İlham aldığım, Marc Jacobs. Hayranı olduğum: Olivier Rousteing, Riccardo Tisci, Alexander McQueen Bayanlarda ise; Kate Middleton, Arzu Sabancı.

You Might Also Like

-->